+420 354 621 900

Minerální prameny Mariánských Lázní


KŘÍŽOVÝ PRAMEN

Křížový pramen se díky svým terapeutickým účinkům využívá zejména k léčení zažívacího traktu (onemocnění žaludku, střev, žlučníku, jater, slinivky břišní), při onemocnění látkové výměny (obezita, dna, cukrovka) a také při různých alergických onemocněních, která souvisejí s poruchami trávení. Sulfáty obsažené v prameni jsou příčinou jeho projímavých účinků.


FERDINANDŮV PRAMEN 

Ferdinandův pramen má sedm různých zdrojů, k pitné kúře slouží pramen Ferdinand I. Má podobné složení jako pramen Křížový, ale obsahuje více minerálů. Velká část objemu vody Ferdinandových pramenů se stáčí jako stolní voda s názvem Excelsior.


LESNÍ PRAMEN


Tato minerální voda se využívá k pitné kúře a inhalacím. Předepisuje se při onemocněních horních cest dýchacích a onemocněních zažívacích. Díky svému zásaditému obsahu vykazuje výborné účinky při léčbě některých urologických obtíží, např. při kamenech vznikajících z močové kyseliny.


RUDOLFŮV PRAMEN


Rudolfův pramen se díky svým diuretickým účinkům využívá k léčbě onemocnění ledvin a močových cest. Vyznačuje se vysokým obsahem kalcia (poměr kalcia a magnézia: 5:4), proto se doporučuje pitná kúra tohoto pramene jako doplňková léčba osteoporózy. Rudolfův pramen má také protizánětlivé účinky.
 

AMBROŽŮV PRAMEN

Ambrožův pramen vyvěrá na třech různých místech. Jsou to málo mineralizované železité kyselky, které se díky jejich vysokému obsahu železa využívají k léčbě anémie, a díky jejich diuretickému účinku se předepisují i k léčení močových cest.


PRAMEN KAROLINA

Díky vysokému obsahu magnézia (poměr kalcia a magnézia 2:5) je Karolinin pramen doporučován k léčbě urologických onemocnění - ledvinových kamenů (magnézium zabraňuje vzniku ledvinových kamenů).

MARIIN PRAMEN

Mariin pramen – silný vývěr přírodního plynu (99,7% přírodního СО2).
Přírodní léčivý plyn se využívá ve formě plynových obálek. Je to jedna z nejznámějších a nejoblíbenějších procedur, kromě snížení krevního tlaku, zlepšení činnosti srdce prokrvení dolních končetin dochází i ke zlepšení sexuálních funkcí.
Mariin plyn se využívá též k aplikaci podkožních injekcí při onemocnění kloubů, páteře, využívá se i v rámci léčby ischemické choroby srdeční.